Кількість
|
Вартість
|
||
|
Білокачанна капуста здавна відома своїми корисними властивостями. Тому багато хто її вирощує. Високим урожай буде тільки в тому випадку, якщо чітко слідувати правилам вирощування і використовувати якісне насіння білокачанної капусти.
Різновиди
Кожен сорт має особливі унікальні характеристики. Сорти капусти білокачанної розрізняються періодом вирощування, смаком і іншими параметрами. В рентабельному плані основними показниками є розмір і харчові властивості.
Сорти капусти діляться на три категорії:
- ранній. Багато її видів не можна переробляти. Їх не можна квасити, маринувати або робити з них соління. Це пов'язано з тим, що у них ніжне листя. Тому вони не хрумтять і не володіють особливою щільністю. Сорти ранньої капусти дають невеликий урожай;
- середньостиглі. Вони мають деякі властивості як ранньостиглих, так і пізніх видів. Овочі цієї категорії можна піддавати переробці або вживати в свіжому вигляді. Листя у них щільніше, ніж у ранніх видів;
- пізній. Ці сорти - найбільш смачні і довговічні. А ще цей різновид дає найвищий урожай. Очікувати його доведеться довше, але отриманий урожай того вартий. Капуста цієї категорії володіє кращими товарними характеристиками. Її можна зберігати до наступного врожаю. З пізньостиглих видів роблять найбільш смачні заготовки. Тому насіння капусти пізньої дуже затребуване.
З усіх видів голландські сорти білокачанної капусти - найпопулярніші. Вони дають високий урожай, невибагливі у догляді, стійкі до негативних природних явищ, хвороб і шкідників.
Особливості вирощування
Щоб отримати здорову розсаду, потрібно обов'язково виконувати правила. Перед висіванням насіння слід підготувати поживну грунтосуміш. Грунт потрібно зробити не тільки родючим, але і повітропроникним. Роблячи грунтову суміш, не варто брати землю, на якій раніше росли хрестоцвіті культури. Адже в ній можуть бути інфекції, які небезпечні для капустяних. Через це ймовірність розсади захворіти збільшується.
Насіння ранньої капусти білокачанної необхідно висіяти в спеціальну скриню або лоток для їх вирощування. Перед посівом землю потрібно щедро полити. Після цього її не можна зволожувати, поки не зійде розсада. Це запобігає захворювання рослини чорною ніжкою.
Поливати слід помірно. Необхідно стежити за тим, щоб не було як пересихання землі, так і її перезволоження. Щоб не перевищити необхідну кількість поливів, слід частіше рихлити грунт.
Вирощуючи розсаду, необхідно її підгодовувати. Адже рослини сильно потребують збалансованого набору різних поживних речовин. Тому їх слід надавати рослині в найбільш легкодоступній формі.
Невдалим місцем посадки білокачанної капусти є тінь. Для високого врожаю потрібно висаджувати її в сонячні місця.
Краще в цей час захистити розсаду від прямих променів сонця. Для цього посадку слід здійснювати ввечері або в похмуру погоду. Капуста при кожній пересадці потребує поливу. Ширину міжряддя необхідно робити не менше 60 см. Капуста ранніх сортів повинна мати дистанцію між собою 40 см, середньостигла— 50 см, пізньостигла— 60-70 см.
При посадці капусти слід простежити, щоб поруч росли дружні їй овочі. Наприклад, селера захищає її від земляних блішок, а кріп не тільки покращує смак, але і відлякує тлю і гусениць. А ось від посадки петрушки і томатів поруч з капустою краще утриматися.
У нас великий вибір насіння
Якість розсади і отриманий урожай залежать від насіння. Тому необхідно купувати якісне насіння білокачанної капусти. На нашому сайті продається тільки таке.