Кількість
|
Вартість
|
||
|
Редис вирощують у багатьох регіонах, у теплиці або у відкритому грунті. Цей овоч представляє собою вітамінну культуру. Правильне вибране насіння редиски дозволять зняти не один урожай коренеплодів.
Вибір насіння коренеплодів
Основні правила, якими потрібно керуватися при виборі сорту редиски:
- Віддати перевагу насінню та їх гібридів, розрахованим на вирощування в даному регіоні;
- Необхідно придбати насіння редису сорту стійкого до стрілкування. Поява стрілок знижує якість коренеплодів;
- Вибрати зацікавлені по термінах дозрівання плодів насіння: ранньостиглі або пізньостиглі. При бажанні зібрати урожай через місяць, потрібно придбати ультраранні сорти редиски. Не можна використовувати для посадки прострочені насіння редиски.
- Посівний матеріал, розфасований в спеціальну стрічку, зручний для посадки. Як правило, такі насіння пройшли спеціальну обробку. Сходи захищені від таких шкідників, як хрестоцвітні блішки;
- Насіннєвий матеріал краще купувати в магазинах, безпосередньо пов'язаними з виробниками.
Класифікація насіння редиски
Існує поділ сортів редиски за термінами дозрівання і за способом вирощування. Проте другий варіант для сучасних умов культивації носить умовний характер. Сучасні селекції коренеплодів універсальні: сорта редиски для теплиці можна вирощувати у відкритому ґрунті. При цьому зберігається їх розподіл за термінами дозрівання:
Ранньостиглі сорти з коротким терміном дозрівання:
- Коренеплоди вагою близько 25 грам, дозрівають не пізніше 20 днів;
- сорт «16 днів» визріває не пізніше 17 днів. Круглі червоні плоди з білою м'якоттю, відрізняються легким гострим присмаком;
- сорт «18 днів» свідчить про це термін дозрівання коренеплоду злегка подовженої форми з рожевою поверхнею. Плоди соковиті, мають добре виражений гоструватий присмак;
- Жара – коренеплід довжиною близько 5 см. визріває не пізніше 20 днів з моменту посадки. Смак слабо-гострий, властивий всім ранньостиглим сортам.
Близько 30 днів займає вирощування таких ранніх сортів: Дебел, Французький сніданок, Рубін, Червоний, Кармен.
Купити насіння редиски пізніх сортів, значить, слід орієнтуватися на отримання врожаю не раніше ніж через 35 - 40 днів. Пізні сорти відрізняються високою врожайністю, володіють довгим терміном зберігання, не втрачаючи смакових якостей і соковитості. До пізніх сортів відноситься редис Вюрцбурзький, Червоний велетень, Чемпіон, Крижана бурулька. Можна купити насіння редиски для теплиці і використовувати їх для посадки в відкритий грунт.
Гібриди редиски мають маркування F1. Їх відрізняє висока врожайність, невеликі терміни дозрівання, стійкість до захворювань, несприятливих погодних умов. Зовні гібриди не відрізняються від інших сортів редиски. Гібриди визрівають з моменту посадки не пізніше 20-25 днів.
Поширені голландські сорти редиски: Алекс, Глобус, Кардинал, Селеста, Глориэт, Каспер, Ровер, Дієго.
Селекції великої редиски
Важливо насіння редиски купити якісні і отримати багатий врожай. Великим попитом користується редис великих розмірів. Всі коренеплоди німецької та голландської селекції відрізняються великими розмірами. Серед вітчизняних сортів редиски за своєю величиною виділяються пізні і середньостиглі сорти. Великі ранньостиглі сорти поки знаходяться в початковій стадії селекції.
До великих коренеплодів, вагою понад 25 грам слід віднести сорт Марія і Чорний шоколад.
Щоб одержувати високий урожай, слід брати до уваги рекомендації виробників. Це дозволить отримувати соковиті коренеплоди з високим вмістом вітамінів, зберігають смакові якості при тривалому зберіганні і транспортуванні.