Як правильно підбирати насіння

Навіть початківцям городникам добре відомо, що запорукою високого врожаю є використання високоякісного посівного матеріалу. Однак далеко не всі насіння, пропоновані на вітчизняному ринку, відрізняються гарною якістю. Вони можуть давати погану схожість або ж не відповідати заявленим характеристикам.

При їх застосуванні навряд чи вдасться порадіти високої врожайності вирощуваних культур. Саме тому дуже важливо знати, як вибрати насіння овочів або інших культур, які дозволять отримати сильні рослини з гарною врожайністю.

Визначення переліку необхідних насіння

Збираючись купити насіння, дуже важливо спочатку визначитися, які саме культури будуть вирощуватися на поле або присадибній ділянці. Також важливо визначити, яка кількість певних культур можна виростити на наявної посівної площі.

Це дасть можливість встановити, скільки потрібно насіння і яких видів, щоб засадити вільну територію. Такий підхід допоможе ефективно використовувати присадибна ділянка і при цьому не піддавати свій бюджет зайвих витрат.

Що важливо враховувати при виборі насіння

Щоб отримати високі врожаї, вирощуючи овочі, насіння потрібно підбирати дуже уважно. При визначенні найбільш підходящого посівного матеріалу, важливо брати до уваги такі критерії.

 1. Кліматична зона. При виведенні рослин різних сортів і гібридів, науково-дослідні установи використовують районування: відбирають найбільш підходящий для конкретної кліматичної зони посівний матеріал. Саме тому перевагу краще віддавати місцевим культурам, пропонованим вітчизняними виробниками, які пристосовані до певних погодних умов.
 2. Вітчизняні або закордонні. Вітчизняні насіння більш пристосовані до існуючих умов зростання, тому в підсумку вони є більш результативними. Зарубіжний посівний матеріал може не дати очікуваних результатів, оскільки його виводять в погодних умовах, які відрізняються від вітчизняних.
 3. Виробник насіння. Варто вибирати посівний матеріал, пропонований авторитетними перевіреними виробниками. Якщо ж такі товари купуються вперше, краще порадитися з досвідченими городниками або власниками дачних ділянок. Вони зможуть порадити, яке насіння краще купувати, щоб отримати здорові міцні рослини, які порадують високою врожайністю.
 4. Оброблені або прості насіння. Спеціальна обробка посівного матеріалу покращує його властивості, тому краще віддати перевагу варіантом, який пройшов спеціальну обробку. Найчастіше посівний матеріал, що пройшов дражування або має гелеву оболонку, дає чудові результати по схожості, а вирощувані з нього культури порадують стійкістю до різних захворювань і до місцевих умов зростання.

Якою має бути упаковка

Приймаючи рішення купити насіння квітів або інших культур, рекомендується звертати увагу на особливості пакувального матеріалу. Якщо виробник упевнений в продукті, який пропонує споживачам, він вказує на упаковці докладні дані про нього.

На пакувальному матеріалі компанія повинна надати інформацію про себе і вказати контакти, за якими покупці можуть звернутися до неї для отримання консультацій або пред'явлення претензій. Щоб придбати найкраще насіння, варто звернути увагу, чи вказана на упаковці наступна інформація:

 • точна назва культури, її сорт або позначення гібрида (F1, F2);
 • коротка інформація про культуру та особливості її вирощування;
 • рекомендації по використанню посівного матеріалу;
 • номер ГОСТу і партії, які дозволяють визначити властивості посівного матеріалу;
 • терміни придатності і зберігання, які наносяться у вигляді печатки (потрібно простежити, щоб надруковані дані були чіткими і нанесеними саме на упаковку, а не на будь-яку наклейку);
 • кількість або вага містяться в пакетику насіння;
 • рівень схожості в процентах (показник не повинен бути рівний 100%, оскільки це неможливо і вже є свідомо неправдивою інформацією).

Намагаюся придбати найкраще насіння, не варто довіряти абсурдним обіцянкам, які рідко дають початківці виробники. Необхідно пам'ятати, що яскрава упаковка і вражаючі характеристики пропонованого матеріалу не завжди є підтвердженням його високої якості.

Де купувати посівний матеріал

Важливим моментом вибору посівного матеріалу є місце його придбання. Рекомендується його купувати на спеціальних виставках у насінницьких компаній або садових центрів. А ось звернення до невеликі кіоски і ларьки, або ж придбання товару з рук схоже з лотереєю: існує висока ймовірність, що вам продадуть матеріал для посіву дуже низької якості.

Також відмінним рішенням буде купити насіння по інтернету. Однак в такому випадку краще вибрати співпрацю з магазинами, що пропонують посівний матеріал, створений авторитетними селекційними компаніями, які вже отримали визнання.

Не варто купувати в сумнівних інтернет-магазинах необхідні насіння, ціна яких дуже приваблива. Є висока ймовірність того, що вам пропонують неперевірений або навіть фальсифікований товар.

Як перевірити схожість

Досвідчені городники рекомендують заздалегідь купувати насіння, щоб мати можливість перевірити їх схожість. Це дозволить переконатися, що наявна площу не буде пустувати, і не доведеться проводити повторні посівні роботи.

Щоб бути впевненими, що придбаний матеріал для посіву дасть бажані сходи, варто заздалегідь провести пророщування. Справитися з таким завданням можна двома способами. У першому випадку проводиться посів насіння, які заздалегідь були підраховані, у вологу землю. Ємність з грунтом поміщається в темне тепле місце. При цьому необхідно стежити, щоб грунт залишався вологим.

Через певний період, що залежить від терміну появи сходів конкретних рослин, почнуть з'являтися перші паростки. Ще через кілька днів буде потрібно підрахувати сходи, і зіставити результат з кількістю використаних насіння. Це дозволить визначити, чи маєте ви якісний посівний матеріал, або ж потрібно його замінити.

Також для перевірки схожості можна використовувати і наступний метод: насіння поміщаються між викладеними в блюдце добре зволоженими шарами тканини. Також їх можна помістити між двома добре зволоженими паперовими або косметичними серветками.

Блюдце потрібно накрити плівкою і розмістити в темному теплому місці. Важливо стежити за станом серветок або використовуваної тканини: вони повинні бути вологими, але не мокрими, оскільки це призведе до гниття насіння.
Широкий вибір посівного матеріалу пропонує наш інтернет-агромагазин «Пан Фермер».

Ми реалізуємо насіння, розроблені кращими секційними вітчизняними та зарубіжними компаніями. Купуючи їх, ви можете бути впевнені, що зробили важливий крок до отримання щедрих врожаїв.