Роботи на полях і присадибних ділянках не закінчуються збором врожаю. В осінній період потрібно збагатити землю корисними речовинами, завдяки чому в майбутньому сезоні вирощувані культури будуть отримувати достатню кількість поживних речовин для їх активного росту і високої врожайності.

Однак добриво під осінь необхідно вносити правильно, дотримуючись певних пропорції.

Особливо важливо проводити підгодівлю полів і дачних ділянок якщо вирощуються рослини, що висаджуються на зиму. Завдяки отриманню в достатній кількості корисних речовин, культури зможуть зміцнитися, що дозволить легко протистояти згубним зимовим заморозків.

Також насичена поживними речовинами грунт стане запорукою швидкого проростання і розвитку рослин, що висаджуються в весняний період. Ознайомившись зі статтею, ви зможете правильно провести підгодівлю наявного у вас земельної ділянки.

Перелік внесених мінеральних добрив, які вносяться в грунт в осени

Якщо ви вирішили підготувати ділянку для вирощування культур і підживити грунт корисними речовинами, потрібно внести в нього добрива. Осінь буде прекрасним періодом для цього.

Однак варто уважно ознайомитися з характеристиками різних видів підгодівлі. Найбільш популярні у городників комплексні мінеральні добрива, оскільки вони прості у використанні і ефективні. Важливо простежити, щоб на них було маркування «Осінь». Вивчивши види пропонованих на вітчизняному ринку добрив, ви зможете підібрати найбільш підходяще мінеральне добриво, що вноситься восени.

Фосфорні добрива

Підживлення містять фосфор, який має важко доступну для рослин форму. За час зимового періоду добриво в грунті проходить хімічні процеси, трансформуючись в легко засвоюваний вирощуваними культурами мінерал.

1. Фосфоритне борошно дуже популярне у городників. Вона є органічною підкормкою, і не містить хімічних елементів. Для її отримання проводять тонкий помел фосфоритів, які є осадовими гірськими породами.

У такому дорбиві міститься близько 25% фосфору. Її застосування дозволяє нейтралізувати реакції на кислих грунтах, оскільки забезпечує їх подщелачивание.

Застосування. Фосфорну підкормку вносять перед перекопування ділянки. Її рівномірно розподіляють по поверхні грунту, дотримуючись норму витрати, яка становить 30 кг на 1 сотку.

Рекомендації. При використанні фосфорітного борошна не варто одночасно застосовувати для підкормки ґрунту вапно і карбонат калію.

2. Подвійний суперфосфат користується високим попитом, що обумовлено значним вмістом в ньому фосфору (близько 45%).

Використання. Подвійний суперфосфат вноситься тільки під перекопування. Це обумовлено нездатністю добрива пересуватися по грунту, тому воно залишається в місцях її внесення. При перекопуванні грунту добриво переміщається на рівень розташування кореневої системи рослин. Норма його витрати становить 30 кг на 1 сотку.

Поради. Щоб максимально підвищити родючість грунту, поряд з подвійним суперфосфатом варто внести в грунт органічьного походження: перегній або компост.

Не рекомендується одночасно використовувати такі добрива: крейда, аміачну, натрієву або калійну селітру, доломіт, вапно, сечовину або карбонат калію.

Калійні добрива

Вони вносяться тільки в осінній період. Це обумовлено наявністю в них хлористих сполук, які нейтралізуються за час зими. Завдяки цьому в грунті залишаються тільки корисні для рослин речовини.

1. Сульфат калію, внесений восени, дуже популярний і часто рекомендується агрономами. У ньому міститься близько 50% калію.
Також в ньому міститься 18% сірки, завдяки якій поліпшується якість врожаю, і збільшуються терміни його зберігання. Мінерал запобігає накопичення нітратів в вирощуваних плодах.

Використання. Обсяг  добрива визначається в залежності від складу грунту на оброблюваному полі. Підживка рівномірно розкидається по ділянці, після чого грунт потрібно перекопати на штик лопати.

Корисна інформація. Не варто поряд з сірчанокислим калієм виносити в грунт сульфат амонію, карбонат калію, доломітову крейду, сечовину або аміачну селітру. Оскільки при внесенні сульфату калію підвищується кислотність грунту, тому використовувати його рекомендується на ділянках з нейтральним або лужним грунтом.

2. Калимагнезия, який також називають сульфатом калію-магнію, може вноситися в осінній і весняний період. Однак набагато зручніше використовувати його після сезону збору врожаю, коли у власників полів не так багато завдань. У калімагнезії міститься близько 27% калію. Крім цього до його складу входить близько 13% магнію, тому її застосовують для добрива піщаних грунтів, в яких часто зберігається дефіцит цього елемента.

Застосування. Норма використання калимагнезії залежить від складу грунту на ділянці, на якій буде вноситися добриво. Рівномірно розкидають по площі ділянки і проводять перекопування на штик лопати. Якщо ж добриво використовується в весняний період, його вносять в спеціально підготовлені лунки.

Рекомендації. Не варто разом з калімагнезію використовувати для підживлення ґрунту сечовину і карбонат калію.

3. Хлористий калій. У добриві міститься близько 55% калію, проте в його склад також входить високий рівень хлору. Цим обумовлено внесення добрива тільки в осінній період.
Використання. Хлористий калій рівномірно розподіляють по ділянці і проводять його перекопування. Норма витрати добрива залежить від складу грунту на ділянці і від виду культур, які будуть на ньому вирощуватися.

Корисна інформація. Поряд з хлористим калієм не варто використовувати для добрива грунту крейда, вапно, карбонат калію і доломіт.

Aзотні добрива

Найчастіше підкормка застосовується навесні, оскільки легко переміщується по грунту і вимивається з нього, не потрапляючи в рослині. Однак є ряд азотних добрив, які добре зберігаються в грунті. Крім цього його рекомендується використовувати на ділянках, де вирощуються або висаджуються на зиму багаторічна культури.

1. Аміачна селітра. Підживлення містить приблизно 35% азоту. Добриво часто застосовують на ділянках, на яких планується вирощувати рослини, що висаджуються на зиму або багаторічні культури. Мінерал добре засвоюється навіть з мерзлої грунту. Завдяки цьому рослини отримують достатньо корисних речовин і легко переносять заморозки.

Застосування. Селітру рівномірно розподіляють по ділянці після чого рекомендується забронювати грунт.

Рекомендації. При використанні підгодівлі не варто одночасно вносити суперфосфат, сечовину, вапно, доломітове борошно і карбонат калію. Категорично не рекомендується застосовувати добриво на ділянках, для підгодівлі яких використовувався торф солома або тирсу, оскільки взаємодіючи з такою органікою селітра може самовозгореться. Не рекомендується нею удобрювати грунт з високою кислотністю.

2. Сульфат амонію. Добриво містить всього близько 20% азоту, але при цьому багато сірої, завдяки якій підвищується врожайність вирощуваних культур. Цим обумовлена ​​популярність підгодівлі.
Застосування. Сульфат амонію рівномірно розподіляють по ділянці, після чого проводять боронування або перекопування грунту. Норма витрати підгодовування залежить від рівня кислотності грунту і від кількості містяться в ньому корисних речовин.

Рекомендації. Добриво не вноситься на кислих грунтах. Поряд з ним не застосовують натрієву кальцієву або калійну селітру, карбонат калію, сульфат калію залу фосфорну борошно або гашене вапно.

Органічні добрива

Часто власники ділянок або полів, задаючись питанням, які добрива вносити восени, віддають перевагу органіці. Вона сприяє активному росту і розвитку рослин, і при цьому отримується урожай є екологічно чистим.

Є ряд найбільш популярних органічних добрив:

  • гній і послід, який вноситься перед перекопування ділянки і ефективно насичує грунт корисними речовинами;
  • зола, що отримується при спалюванні гілок, бур'янів і листя, яка є універсальною підгодівлею і покращує властивості грунту;
  • компост, також званий «чорним золотом», завдяки якому збільшується і довгий час зберігається родючість ґрунту, оскільки підгодівля має тривалий період розпаду;
  • сидерати, які не вимагають значних витрат і є екологічно чистими, і виходять при перекопуванні грунту, раніше засіяної люпином, викою, люцерною вівсом пику або конюшиною;
  • тирса сприяють утриманню вологи в грунті і роблять її більш пухкої, забезпечуючи доступ повітря до кореневої системи рослин, що істотно підвищує врожайність.

Органічне добриво під осінь може вноситися в різних обсягах. Визначення потрібної кількості добрив проводиться в залежності від ступеня збіднення ґрунту.

У деяких випадках для отримання родючого грунту потрібно на площі 10 кв. м внести близько 100 кг добрив.

Якщо ви вирішуєте, яке добриво, що вноситься восени, вам використовувати і де його вигідно придбати, вам достатньо звернутися в наш інтернет-агромаркет Пан Фермер.

У нас працюють досвідчені консультанти, які мають агрономічну освіту. Уважно вас вислухавши, вони порекомендують вам оптимальні варіанти.

Кожне пропоноване в каталозі добриво під осінь є на нашому складі у великому обсязі, тому ваше замовлення буде доставлений в найкоротші терміни в будь-який регіон країни.